Morrocanoil – kuracja dla przetłuszczonej skóry głowy (Oily Scalp Traetment)

1. JAK WYGLĄDA I CO ZAWIERA?

Moroccanoil Oily Scalp Treatment zamknięty jest w ciemnej, płaskiej butelce opatrzonej lazurową etykietą i wyposażonej w szklaną pipetkę. Butelka jest estetyczna, choć kojarzy się bardziej z aptecznymi lubrykantami, niż produktem pielęgnującym. Pojemność olejku Moroccanoil Oily Scalp Treatment jest niestety niewielka (zwłaszcza, jeśli zestawimy go z ceną, jaką należy zapłacić za olej). To jedynie 45 ml produktu.

Moroccanoil Oily Scalp Treatment zawiera przede wszystkim olej arganowy, który jest bardzo popularnym olejem, znanym i cenionym za swoje dobroczynne działanie na włosy i skórę głowy. Olejek arganowy silnie odżywia i regeneruje włosy, zwłaszcza takie, które często poddawane były wszelkim zabiegom fryzjerskim. Zabezpiecza włosy przed działaniem wysokich temperatur emitowanych przez suszarkę, lokówkę czy prostownicę. Dba również o skórę głowy, równoważąc pracę gruczołów łojowych i zapobiega powstawaniu łupieżu.

Olej z korzenia imbiru pobudza cebulki do pracy i przyspiesza wzrost włosów. Kosmyki stają się gładkie i błyszczące. Regularnie stosowany olej imbirowy sprawia, że włosy przestają się przetłuszczać. Jego działanie wspomaga olejek lawendowy, który często wykorzystywany jest w kosmetyce do pielęgnacji skóry tłustej, zanieczyszczonej, skłonnej do podrażnień i zapaleń oraz reakcji alergicznych.

Proteiny pszenicy zawarte w Moroccanoil Oily Scalp Treatment penetrują włos aż do jego korzenia i pomagają mu zachować odpowiedni poziom nawilżenia. Regenerują i odbudowują zniszczoną strukturę włosów.

Olejek do włosów Moroccanoil Oily Scalp Treatment zawiera niestety znaczne ilości gumy ksantanowej, czyli syntetycznego związku regulującego lepkość produktu i zwiększającego jego trwałość. Działa ona komedogennie na skórę głowy.

2. JAKIE WŁOSY GO POLUBIĄ?

Olejek Moroccanoil Oily Scalp Treatment przeznaczony jest do włosów, które nadmiernie się przetłuszczają. Dba o skórę głowy, która – przetłuszczając się – wpływa negatywnie zarówno na wygląd, jak i na zdrowie włosów.

3. JAK GO UŻYWAĆ?

Olejek aplikuje się na skórę głowy, przed myciem włosów. Najlepiej nakładać go partiami, czyli podzielić włosy na 4 pasma i na każdy powstały w ten sposób przedziałek nałożyć olejek. Moroccanoil Oily Scalp Treatment należy wcierać delikatnie opuszkami palców, aby poprawić krążenie w skórze. Po aplikacji wystarczy pozostawić olejek na 10 minut na skórze i spłukać. Producent zaleca wymyć włosy odpowiednio dobranym szamponem z serii Morrocanoil i zastosować odżywkę z tej samej serii. Moroccanoil Oily Scalp Treatment należy stosować raz w tygodniu.

4. JAKI DAJE EFEKT?

Kuracja olejkiem Moroccanoil Oily Scalp Treatment reguluje poziom natłuszczenia skalpu. Włosy przestają być wiotkie i zyskują witalność, skóra głowy ma wyregulowany poziom sebum. Olejek podnosi włosy u nasady, dodając im objętości i jednocześnie zapobiegając przetłuszczaniu.

5. DLACZEGO JEST POLECANY? (PLUSY)

Moroccanoil Oily Scalp Treatment jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy przegrywają walkę o piękne włosy. Olejek bardzo sprawnie reguluje poziom sebum na powierzchni skóry. Plusem jest to, że nie trzeba go używać często. Na jego korzyść działa też przemyślany dobór naturalnych olejków.

6. UWAGA NA…

  • szklaną butelkę (może się stłuc)
  • małą pojemność w stosunku do wysokiej ceny
  • zawartość gumy ksantanowej – to syntetyczny związek, mogący powodować podrażnienia; działa komedogennie na skórę głowy