Dabur Amla – olejek do włosów

1. JAK WYGLĄDA I CO ZAWIERA?

Olejek do włosów Amla Dabur zamknięty jest w płaskiej, plastikowej, bezbarwnej butelce z plastikową nakrętką. Przez plastik widać wyraźnie zawartość buteleczki, czyli rzadki, ciemnozielony płyn. Kosmetyk ma pojemność 100 ml i niestety nie jest wydajny. Aby zaaplikować go na włosy, należy wykazać się dużym hartem ducha, ponieważ olejek ma bardzo intensywny, nieprzyjemny zapach, który drażni nozdrza i przez wiele godzin po olejowaniu czuć go na włosach (nie zwalczy go żaden szampon ani balsam do włosów, nawet o intensywnym, ładnym zapachu).

 

Produkt Dabura Amla jest bardzo często kupowany przez wszystkich (niezależnie od płci), którzy mają problem z wypadającymi włosami, łysieniem i siwieniem kosmyków. Olejek zawiera wyciąg z amlii w dużym stężeniu. To indyjskie zioło do spółki z kanadyjskim olejkiem rzepakowym ma za zadanie usprawniać procesy zachodzące na skórze głowy, spowalniać starzenie się włosów, siwienie i wzmocnić cebulki, aby kosmyki rosły szybciej i stawały się silniejsze. Olejek jest bardzo popularny w Indiach i stopniowo zyskuje popularność w innych rejonach świata (głównie ze względu na swoją cenę oraz przez to, że mniej więcej po dwóch miesiącach używania olejku włosy rzeczywiście przestają wypadać. Amla wspomaga też porost włosów, jest zatem ratunkiem dla wszystkich, którzy próbują bezskutecznie zapuścić kosmyki.

Niestety produkt marki Dabur – mimo iż oparty na zasadach ajurwedy – nie zawiera wyłącznie naturalnych, bezpiecznych dla skóry głowy składników. W buteleczce zamknięty m.in. zły, jednowodorotlenowy alkohol (benzyl alcohol). Substancja zapachowa wtłoczona we flakon oraz substancja zwana BHT również należą do grupy alkoholi.

Dabur Amla zawiera ponadto oraz bardzo dużą ilość parafiny, która niestety przy dłuższym stosowaniu nie działa dobrze na włosy, ani skórę głowy.

2. JAKIE WŁOSY GO POLUBIĄ?

Olejek Dabur Amla przeznaczony jest do włosów pozbawionych witalności, które zaczynają się przerzedzać i wypadać. Ma on za zadanie nieść ukojenie skórze głowy i pomaga pozbyć się, łupieżu. Wszyscy, którzy zauważyli pierwsze siwe włosy na swojej głowie – również mogą śmiało wypróbować działanie olejku amla.

3. JAK GO UŻYWAĆ?

Olejek Amla Dabur nakłada się na skórę głowy i włosy (oczywiście, jeśli wytrzyma się ten drażniący zapach). Wystarczy niewielka ilość produktu (w przeciwnym razie można przeciążyć włosy, a olejek będzie ciężki do zmycia). Dabur Amla powinien „leżakować” na włosach minimum 2 godziny. Następnie należy go spłukać i zmyć delikatnym szamponem.

4. JAKI DAJE EFEKT?

DaburaAmla przyspiesza wzrost włosów i zapobiega wypadaniu kosmyków. Kondycjonuje włosy i zapewnia i piękny blask, a skórę głowy pozostawia czystą i zadbaną. Niestety częste używanie produktu przyniesie odwrotne skutki – włosy zaczną się przesuszać, skóra głowy może mieć wzmożony łojotok, a cebulki włosów po pewnym czasie mogą znacznie osłabnąć.

5. DLACZEGO JEST POLECANY? (PLUSY)

Olejek do włosów Amla od Dabur jest niedrogi, a efekty jego działania widać bardzo szybko. Włosy stają się mocniejsze i szybciej rosną.

6. UWAGA NA…

  • bardzo nieprzyjemny, intensywny zapach, którego nie da się pozbyć z włosów
  • aplikację (rzadki płyn może się rozlewać, a nakładanie go na skórę i kosmyki jest dosyć kłopotliwe)
  • alkohol w składzie produktu (i to niejeden)
  • długotrwałe stosowanie może rozregulować pracę skóry głowy i na powrót osłabić włosy
  • olejek do włosów Daur Amla może niekorzystnie wpłynąć na odcień jasnych włosów