Schwarzkopf BC Bonacure, Oil Miracle Rose oil hair & scalp treatment

1. JAK WYGLĄDA I CO ZAWIERA?

Oil Miracle Rose firmy Schwarzkopf jest bardzo estetycznie wydany. Butelka jest plastikowa i przezroczysta, gładka i w kształcie łezki, przywodzącej na myśl kroplę olejku. Wąska i smukłą szyjką zakończona jest złotym korkiem. Całość wygląda bardzo estetycznie i mimo iż aplikacja olejku bezpośrednio z butelki (brak pompki albo pipetki) jest kłopotliwa, to produkt wygląda bardzo urokliwie na półce w łazience.

Olejek zawiera trzy rodzaje naturalnych olejów (olejek z dzikiej róży, olejek różany, olejek morelowy), które mają za zadanie dogłębnie odżywić i nawilżyć włosy, oraz zadbać o skórę głowy. Olejki kwiatowe działają kojąco na skalp, łagodząc podrażnienia i utrudniając toksynom wnikanie do wnętrza. Niestety w produkcie daje się również zauważyć alkohol jednowodorotlenowy (benzyl alcohol), który po dłuższym używaniu może zakłócać pracę skóry głowy.

Niewiele informacji skrywa się pod określeniem „parfum”- nie wiadomo, czy mamy do czynienia z krótko-łańcuchowym, złym alkoholem, czy może z bezpiecznym wielowodorotlenowym.

2. JAKIE WŁOSY GO POLUBIĄ?

Oil Miracle Rose firmy Schwarzkopf przeznaczony jest do wszystkich rodzajów włosów i skóry głowy, a zwłaszcza tym, którym brakuje nawilżenia i które straciły witalność oraz blask.

3. JAK GO UŻYWAĆ?

Olejek Oil Miracle Rose można używać na 3 sposoby:

  1. Przed myciem głowy (olejkiem wykonuje się masaż skalpu i pozostawia przez kilka minut na głowie).
  2. Na wilgotne, umyte włosy przed przystąpieniem do suszenia.
  3. Na suche włosy po umyciu i wymodelowaniu fryzury, aby nadać włosom blasku i natychmiast kondycjonować pukle.

Przy aplikacji różanego olejku Schwartzkopf ważne jest to, aby stosować niewielką ilość produktu. W przeciwnym razie olej zbyt mocno obciąży włosy. Podczas zmywania produktu szamponem producent zaleca dwukrotne umycie włosów. W przeciwnym razie produkt nie będzie należycie zmyty z głowy.

4. JAKI DAJE EFEKT?

Oil Miracle Rose firmy Schwarzkopf nawilża skórę głowy i pozostawia ja czystą, dzięki czemu włosy mogą rosnąć silniejsze i nie wypadają, ani nie przetłuszczają się nadmiernie. Olej łagodzi również wszelkie podrażnienia na skórze głowy. Włosy zyskują blask i są jedwabiste w dotyku.

5. DLACZEGO JEST POLECANY? (PLUSY)

Olejek do włosów jest pięknie wydany i zachwyca delikatnym, różanym zapachem. Zapewnia delikatną pielęgnację zarówno skórze głowy, jak i włosom. Zaskakuje mnogością zastosowań (można go używać zarówno jako maski do włosów i skóry głowy, kilkuminutowej odżywki na wilgotne i suche włosy, lub serum pielęgnujące końcówki).

6. UWAGA NA…

  • kłopoty podczas aplikacji. Butelka Oil Miracle Rose jest ładna, ale niestety niepraktyczna. Olejek w niej zamknięty jest dosyć rzadki i niestety wylewa się podczas nakładania oleju.
  • uwaga na alkohol benzylowy, podrażniający i wysuszający skórę
  • uwaga na perfumowane substancje zapachowe
  • niewielką ilość naturalnych olejków użytych w produkcie